pátek 21. března 2008

Vždycky mě hrozně pobaví..

Vždycky mě hrozně pobaví, když někdo o nějakém novém technologickém nástroji, počítačovém programu nebo softwaru prohlásí, že je to "intuitivní". Takový člověk tímto prohlášením naznačuje, že mu nedělá velké problémy se s onou technologickou novinkou naučit pracovat. Vždycky jsem si o sobě myslela, že mám poměrně silně vyvinutou intuici a myslím, že často jednám intuitivně. Naučit se efektivně pracovat s naším novým softwarem v práci mi ale bude rozhodně trvat déle než kolegovi, který mu přiřkl ono magické "intuitivní".
Takže jak to s tou mou intuicí vlastně je?
Řekla bych, že software může nazvat intuitivním jen rozumově založený člověk, který o intuici nemá ani ponětí. Když takový člověk říká, že je něco intuitivní, chce tím vlastně říct, že to je snadno pochopitelné. Ale pokud je něco pro rozumově založeného člověka snadno pochopitelné, pak to určitě nemůže mít nic společného s intuicí, ale s logikou. Takže až vám bude někdo tvrdit, že ten software je intuitivní, nevěřte mu, je to přesně naopak.

Žádné komentáře: